KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Je potřeba vše ještě projednat. Pevně věřím, že Chorvatsko, Bulharsko i
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Je potřeba vše ještě projednat. Pevně věřím, že Chorvatsko, Bulharsko i Rumunsko do Schengenského prostoru patří

Přidáno 19. 11. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský za KDU-ČSL vystoupil v pořadu Události, komentáře na ČT24. Europoslanec se v rozhovoru vyjádřil k postoji Maďarska vůči finanční pomoci Ukrajině, ale také k nesouhlasu Rakouska s rozšířením Schengenského prostoru o Bulharsko, Chorvatsko a Rumunsko.

„Maďarsko finanční pomoc Ukrajině blokovalo, protože si chtělo pro sebe vynutit uvolnění finančních prostředků na obdobu po covidu-19. Poté co Maďarsko přijme legislativu, Evropská komise vyřeší některé sporné otázky. Tím ale stále nebude vyřešena obrovská korupce, nestabilita právního systému a další problémy, které se týkají maďarské demokracie v čele s premiérem Viktorem Urbánem,“ zdůraznil europoslanec.

„V Rakousku je toto velice citlivé téma s ohledem na současnou migrační krizi. Je to doposud nevyřešený problém. Rakouský premiér považuje Balkán za neuzavřenou cestu. Některé státy neplní své povinnosti, na základě kterých mají ochraňovat vnější hranici Schengenu, a proto se toho premiér obává. Je potřeba, aby se ještě sedlo k jednacímu stolu a celá situace se projednala, protože já pevně věřím, že Chorvatsko, Bulharsko i Rumunsko do Schengenského prostoru patří,“ uvedl Zdechovský.

Více zde.

kategorie Z médií