KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Fiala má v EU respekt. Oproti Babišovi je to diametrální rozdíl
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Fiala má v EU respekt. Oproti Babišovi je to diametrální rozdíl

Přidáno 7. 7. 2022
Ilustrační foto
FORUM 24

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) má po projevu Petra Fialy, v němž byly představeny priority českého předsednictví, jasno: český předseda vlády má dobrou pozici, což se odráží i na zlepšení pověsti České republiky. Přesto v rozhovoru pro deník FORUM 24 Zdechovský uvádí, že téma střetu zájmů Andreje Babiše stále rezonuje.

 

 

Jak hodnotíte projev premiéra Fialy v europarlamentu?
Myslím, že po dlouhé době šlo o vystoupení státníka, člověka, který rozumí evropské i mezinárodní politice. Člověka, který dokáže zhodnotit vliv okolností na českého občana. Důvod, proč měl Petr Fiala takový úspěch a velký potlesk, je ten, že neříkal naučené fráze, ale mluvil velmi konkrétně a jasně. To ocenila i řada mých kolegů.

Jak Evropská lidová strana (EPP), frakce, do níž patříte, vnímá jméno Petr Fiala? Europoslance v úterý dokonce navštívil.
Žádný premiér za posledních dvacet let neměl tak výborné vztahy s předsedou Evropské lidové strany. Nechci se dotknout ani Petra Nečase, ani Mirka Topolánka, ale vztahy Petra Fialy a Manfreda Webera lze označit jako přátelské. Nepřeháním.

Víde zde.

kategorie Z médií