KDU.breadcrumbs.homeAktuality Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Evropský migrační pakt musí být přísnější
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Evropský migrační pakt musí být přísnější

Přidáno 11. 1. 2024
Ilustrační foto
TN.cz

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se zúčastnil debaty na TN.cz v pořadu Naše Evropa. Hlavním tématem byl migrační pakt, který má pomoci zvládnout migrační krizi. Podle Zdechovského pakt sice představuje dobrou iniciativu ze strany Evropské unie, ale měl by být ještě upraven. Europoslanec rovněž zdůraznil, že stárnutí populace nevyřeší migrace, východisko naopak vidí v podpoře mladých rodin ve státě.

Zdechovský iniciativu ze strany EU oceňuje, nicméně kompromis zatím nevnímá jako dostatečný. „Dohoda nepokrývá nejdůležitější body. Pakt například nebere v potaz nárůst migrantů, což může mít velký dopad do budoucna, kdy se bude mluvit o přerozdělování půl milionu nebo milionu lidí. S tím zřejmě nikdo nepočítá,“ řekl europoslanec.

Tomáš Zdechovský je přesvědčený o tom, že migrační krize vyžaduje přehledný systém. „Měl by tu existovat transparentní a přehledný systém legálního příchodu do Evropy. Pokud chce u nás někdo žít a pracovat, musí projít procedurou. Pokud neuspěje, tak má prostě smůlu. A v případě, že sem přijde nelegálně podruhé, potřetí, pak už musí mít doživotní zákaz vstupu na území Evropské unie,“ prohlásil Zdechovský.

Lidovecký europoslanec si plně uvědomuje, že migrace nevyřeší stárnutí populace. Klíčové zde je, aby mladí lidé zakládali rodiny. „Je potřeba vytvořit vhodné prostředí, aby se rodily děti. Koncept, že za nás migrace vyřeší stárnutí populace, je lichý. Musíme podpořit mladé lidi, aby zakládali rodiny,“ řekl Zdechovský.

Více zde.

kategorie Z médií