KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Evropská unie se snaží poptávku po ropě a zemním plynu kompenzovat z ji
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Evropská unie se snaží poptávku po ropě a zemním plynu kompenzovat z jiných zdrojů

Přidáno 8. 3. 2022
Ilustrační foto

Válka na Ukrajině pokračuje již téměř dva týdny. Jak by měla vláda Evropská unie reagovat na zvyšující se ceny energií? Situaci na CNN Prima NEWS okomentoval europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). 

,,S opozicí poměrně vydatně diskutujeme různé scénáře a možnosti, jak na současnou situaci reagovat. Navýšení cen bylo skokové, přestože ve skladech pohonných hmot máme dostatečný zásoby ropy. Je to situace, kterou nikdo nepředpokládal, vláda bude reagovat. Na středeční jednání máme několik scénářů, kterými můžeme jít. Chceme znát také názory expertů,” uvedl Zdechovský. 

Řeč byla také o tom, jak reaguje Evropská unie. ,,O tomto tématu se intenzivně diskutuje. Jsou zde různé scénáře a EU na tom také pracuje. Snaží se poptávku po ropě a zemním plynu kompenzovat z jiných zdrojů. Máme intenzivní jednání se všemi zeměmi, které těží ropu a zemní plyn. Ta cena, jak dnes je, může být krátkodobá. V řádech týdnů ten ruský výpadek může být kompenzován z jiných zdrojů a cena může poklesnout,” dodal Zdechovský. 

Více zde. 

kategorie Z médií