KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Evropská unie pro nás představuje výhodu, naši politici se však musí pro
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Evropská unie pro nás představuje výhodu, naši politici se však musí prosazovat

Přidáno 11. 12. 2023
Ilustrační foto
TV Nova

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) přijal pozvání do nedělního pořadu TV Nova Za pět minut dvanáct. V diskuzním okénku televize se projednávaly pro a proti členství v Evropské unii, současný stav práva veta a ekonomický přínos pro Českou republiku. 
 

„Evropská unie nikdy nebyla diktaturou, jedná se o prostý princip zohlednění zájmu všech zúčastněných, který je ale téměř nemožné vždy rovnoměrně vybalancovat. Jakožto europoslanec nejsem zaměstnancem Evropské unie, nýbrž České republiky a jejích občanů. Je nutné ukázat ostatním členům EU, že Česká republika je relevantním členem. Že se také umíme prosadit, že na to máme patřičně schopné politiky a že rozumíme principu fungování unie jako celku,” konstatoval Tomáš Zdechovský.

Z členství v Evropské unii plyne podle europoslance mnoho benefitů. „K cestování po zemích EU vám dnes stačí jen občanský průkaz. Toto je pouze jedna z mnoha výhod, které nám Evropská unie přináší,” sdělil.

Více zde.

kategorie Z médií