KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Evropa musí na ruskou agresi reagovat nezávislostí na fosilních palivech
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Evropa musí na ruskou agresi reagovat nezávislostí na fosilních palivech. Rusko si o to samo řeklo

Přidáno 20. 5. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Evropská unie hledá cesty, jak se odprostit od energetické závislosti na ruských energiích. Jak moc je tento plán reálný? Pozvání k okomentování situace do České televize přijal europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). 

,,Chceme po Evropské komisi, abychom měli více dat. Obecně se dá říci, že ten směr, který jsme dnes nastolili k větší nezávislosti na ruských fosilních palivech, zde je. Rusko si o to válkou na Ukrajině řeklo, Evropa na to musí nyní reagovat," řekl zdechovský. 

Řeč byla také o navýšení podílu obnovitelných zdrojů a zda to Česká republika svůj podíl zvládne. ,,Určitě to zvládneme. Je zde nějaký plán ministerstva průmyslu a obchodu. Myslím si, že to, co Evropská komise po České republice chce, tak je podloženo finančními přísliby pro Česko. My v tuto chvíli můžeme čerpat finance a obnovitelné zdroje na věci, které jsou spojené s tímto plánem. Myslím si, že je spíše na nás, abychom byli dostatečně flexibilní a dokázali ty prostředky od komise dostatečně a rychle čerpat," dodal Zdechovský. 

Více zde. 

kategorie Z médií