KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Důchodová reforma musí být systémová
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Důchodová reforma musí být systémová

Přidáno 24. 6. 2021
Ilustrační foto
Česká televize

Sněmovna dala šanci vládnímu návrhu na dodatečné zvýšení penzí nad zákonnou valorizaci o dalších 300 korun. Je to dobrý nápad v době, kdy se země masivně zadlužuje? Hostem Událostí, komentářů byl europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Poslanci v prvním čtením schválili vládní návrh na zvýšení penzí. Kromě zákonné valorizace by tak od ledna vzrostl důchod o dalších 300 korun měsíčně. Vyjde to na dodatečných 11 miliard korun. Opozice ale zablokovala zrychlené projednávání a plánuje předložit pozměňovací návrhy. „Je samozřejmě fér seniorům přidat, měli bychom ale zohlednit například i zásluhovost rodičů. A to především matek, které vychovaly děti. Naším návrhem je 500 korun měsíčně navíc za každé vychované dítě. Protože matky, které vychovaly například čtyři nebo pět dětí, mají důchod opravdu na velmi nízké úrovni,“ uvedl europoslanec Zdechovský s tím, že změna důchodového systému musí být systémová.

„Většina matek, které vychovaly více dětí, mají důchod na úrovni deseti až dvanácti tisíc. Po navýšení důchodů této skupině voláme dlouhodobě. Není to o tom, že chceme někomu před volbami přilepšit. Musíme najít systematické řešení,“ vysvětlil Zdechovský.

Více zde.

kategorie Z médií