KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Dokud Rusko nepřestane útočit na Ukrajinu, nemůže se tamní život vrátit
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Dokud Rusko nepřestane útočit na Ukrajinu, nemůže se tamní život vrátit do normálu

Přidáno 6. 3. 2023
Ilustrační foto
yookee.cz

Od začátku války na Ukrajině uplynul více než rok. Do země napadené Ruskem podle svých slov pravidelně vyráží i český europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Ten nyní v pořadu Máte 5 minut prozradil, jak se změnil život v okupované zemi.

„Život v hlavním městě je komplikovaný pouze zvukem sirén a tím, že se obyvatelé musí chodit ukrývat do podzemních krytů,“ popsal Zdechovský návštěvu v Kyjevě s tím, že může srovnávat dvě situace. „Byl jsem tam na začátku ledna a v průběhu února. Na začátku ledna byl nedostatek elektřiny, nebylo teplo a ulice byly temné. Téměř tam nejezdila auta a na ulicích jste nepotkával běžné lidi, pouze vojáky,“ řekl europoslanec.

Při únorové návštěvě to podle něj bylo jiné. „V době, kdy tam byl americký prezident Joe Biden, bylo v ulicích poměrně dost lidí. Svítilo pouliční osvětlení, začaly jezdit dokonce i sypače, které prohrnovaly ulice. Život v Kyjevě se vracel do jakéhosi normálu. Dokud ale bude Rusko na Ukrajinu útočit, normální režim v hlavním městě nastat nemůže“ dodal Tomáš Zdechovský.

Více zde.

kategorie Z médií