Nesouhlasné reakce vyvolala nedávná vyjádření vicepremiéra Mariana Jurečky. V rozhovoru pro server Aktualne.cz řekl, že není správné uzákonit, že rodič nemůže ve výjimečné situaci ve výchově dát pohlavek či „lepnout jednu na zadek“. Myslíte si, že to vicepremiér přehnal?
Nemyslím si to. Pan ministr jednoznačně řekl, že je proti mlácení dětí, ale nezakázal by vychovávání a že je lepší dát třeba dítěti výchovný pohlavek, než na něj ječet. Reakce některých levicových aktivistů mě nepřekvapila. Oni mluví o mlácení dětí, ale o tom vůbec pan Jurečka nemluvil. Právě naopak.
Máme konzistentní pozici v tom, že násilí na dětech, ženách, slabších nelze podporovat nebo tolerovat. Jen hlupák neví, že existuje rozdíl mezi tím, že plácnete dítě na zadek, nebo když ho týráte.
Někteří si slova Jurečky vyložili tak, že souhlasí s bitím. Vy pana ministra jistě dobře znáte…
Pana ministra znám velmi dobře; určitě není ten, kdo by bil své děti. Jeho děti jsou slušně vychované a pracovité. Řada dětí v České republice by si přála být dítětem pana Jurečky.
Více zde.