KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Bezpečnost v Evropě je pro mne jasnou prioritou
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Bezpečnost v Evropě je pro mne jasnou prioritou

Přidáno 24. 5. 2024
Ilustrační foto
Česká televize

Bezpečnost v Evropě je jedno z hlavních témat blížících se eurovoleb. Tématu bezpečnosti se již dlouhodobě věnuje kandidát do Evropského parlamentu Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který se zúčastnil předvolební debaty na ČT24. S ostatními kandidáty se diskutovalo například o současné situaci na Ukrajině či o nebezpečí ruského vlivu v Evropě i ve světě. 

Tomáš Zdechovský se v debatě vyjádřil k válce na Ukrajině. „Kdyby Rusko nezaútočilo na Ukrajinu, tak by žádní lidé neumírali. Je potřeba rozlišovat, co je příčina a co důsledek konfliktu. Jednou pro vždy si zapamatujme, že Ukrajina nikdy nedostala od Ruska nabídku míru, Ruskem nabízená varianta je neuskutečnitelná,“ řekl lidovecký kandidát koalice SPOLU do eurovoleb Zdechovský.

Zdechovský v debatě upozornil na nebezpečí ruského vlivu ve světě. „Pokud bude Rusko v konfliktu pokračovat, bude to mít vliv na bezpečnost v celém světě. Postup Ruska se totiž zrcadlí v činnostech Číny kolem Taiwanu nebo v Africe. Náš zájem je, aby Rusko neřídilo vojenské operace v Libyi, aby Rusko neřídilo migrační toky, a aby Rusko nenapadalo kritickou infrastrukturu. Tento zájem je zájmem EU, NATO a naše koalice ho hájí a podrobně se mu věnujeme v programu,“ vysvětlil.

Tomáš Zdechovský také hovořil o tom, proč se vyplatí volit kandidátku SPOLU. „Od 1. do 28. místa jsou na kandidátce SPOLU kvalitní kandidáti. Pro bezpečnou Evropu a silnější Českou republiku. Já slibuji, že budu zastupovat lidi, kteří chtějí odborníka na bezpečnost a kontrolu evropských financí,“ uzavřel Zdechovský.

Více zde.

kategorie Z médií