KDU.breadcrumbs.homeAktuality Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Bezpečnost občanů České republiky je pro lidovce na prvním místě
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Bezpečnost občanů České republiky je pro lidovce na prvním místě

Přidáno 6. 12. 2023
Ilustrační foto
Česká televize

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se včera jako host zúčastnil pořadu Události, komentáře na ČT24. Hlavním tématem byla nelegální migrace. Zdechovský klade velký důraz na bezpečnost občanů České republiky, a proto je přesvědčen, že postoj Evropské unie k migraci se musí změnit.


 

Tomáš Zdechovský představil tři zásady pro jednání na půdě Evropského parlamentu. „Za prvé: každý, kdo má zamítnutý azyl, musí být vyhoštěn. Druhá zásada je, že základní azylová procedura nesmí trvat déle než pět dní. Třetí zásada spočívá v nahrazení stávajícího mechanismu povinných kvót, který je pro země nevýhodný,“ řekl europoslanec.

Bezpečnost občanů České republiky je pro KDU-ČSL klíčová. „Bezpečnost občanů České republiky je pro lidovce na prvním místě,“ ujistil Tomáš Zdechovský.
 
Podle Zdechovského řada evropských států nebezpečí nelegální migrace podceňuje. Lidovci jsou proto připraveni na půdě Evropského parlamentu konat. „Některé vlády evropských států rizika migrace podceňují. V Evropské unii je spoustu těch, kteří jsou nebezpečí a projevují své sympatie k islamistickým hnutím. Tito lidé by měli být okamžitě vyhoštěni,“ řekl europoslanec Zdechovský.

Více zde.

kategorie Z médií