KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Bagatelizace ruského bombardování civilistů je odporný hyenismus
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Bagatelizace ruského bombardování civilistů je odporný hyenismus

Přidáno 14. 10. 2022
Ilustrační foto
reflex.cz

Vladimir Putin nám bombardováním ukrajinských měst znovu připomněl, že mu nedělá problém uchýlit se k praktikám teroristického státu. Jsme svědky chování zoufalce a válečného zločince, který v této válce nemůže vyhrát. Zabíjet nevinné civilisty není nic jiného než ukázka válečné neschopnosti. Tu ostatně Rusko prokazuje již několik měsíců.

Nepochybně šlo o pomstu za poškození strategicky důležitého mostu spojujícího Krym s ruskou pevninou, který Rusko využívá i pro vojenské účely. Odvetou bylo mimo jiné bombardování ulic měst a obytných domů civilistů raketami. 

V ruských médiích se ani nijak netajili tím, že se neútočí zdaleka jen na strategicky významné objekty, ale třeba i paneláky či kyjevskou lávku pro pěší. Mimochodem, Konstantin Dolgov, bývalý ruský zmocněnec pro lidská práva, v ruské televizi tvrdil, že ukrajinské vodovody a kanalizace "pracují na podporu války," a proto jsou legitimními vojenskými cíli.

Více zde.

kategorie Z médií