KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Angela Merkel byla jako šachistka, která myslí deset tahů dopředu
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Angela Merkel byla jako šachistka, která myslí deset tahů dopředu

Přidáno 26. 8. 2021
Ilustrační foto
Česká televize

Angela Merkel byla je vůbec první ženou v úřadu německého kancléře. Za 16 ve funkci řešila krizi ekonomickou, dluhovou nebo migrační. Aktuální koronavirová krize bude ale zřejmě její poslední. Hostem pořadu 90’ ČT24 byl europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Jaká byla Angela Merkel mezinárodní politička? „Velmi silná, impulzivní a tvrdá ve vyjednávání. Měla obrovský přehled a tah na bránu. Byla to šachistka, která myslela deset tahů dopředu,“ uvedl na úvod europoslanec Zdechovský.

V roce 2015 to vypadalo na neslavný konec kariéry Angely Merkel vlivem migrační krize. Později ale ze situace vybalancovala, a dokonce uznala některé své chyby. „Vyčítat Angele Merkel, že otevírala brány migrantům, není fér. Její názory je třeba znát v kontextech tehdejší situace. Tehdy se chovala podle informací, které měla. V médiích přeci tenkrát kolovaly obrázky rodin s dětmi, které se nemohly dostat přes maďarské hranice,“ uvedl Zdechovský.

Více zde.

kategorie Z médií