KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Agrofert měl peníze už dávno vrátit!
Zpět

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Agrofert měl peníze už dávno vrátit!

Přidáno 11. 6. 2021
Ilustrační foto
Česká televize

Europoslanci poslali do Česka rezolutní vzkaz. Řešte střet zájmů svého premiéra Andreje Babiše. Tak se vyjádřily téměř tři čtvrtiny evropských zákonodárců. Jaké důsledky bude tato situace mít? Je ve hře omezení dotací nebo evropský dozor nad právním pořádkem v Česku? Hostem čtvrtečních Událostí, komentářů byl europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Premiéra Babiše europoslanci vyzvali, ať se vzdá funkce, nebo ať zpřetrhá vazby na Agrofert. Český Senát v reakci vyzval vládu, aby začala dotace po premiérovi okamžitě vymáhat. Premiér Babiš ale jakýkoliv střet zájmů odmítá. Evropský parlament se prý jen snaží ovlivnit nadcházející volby.

Ukažte mi jedinou českou firmu, jediného českého podnikatele, který třeba teď za dobu pandemie dostával dotace z českého rozpočtu, na které neměl nárok. A ukažte mi jedinou firmu, která ty dotace dostala a nemusí je vracet. Má tu platit nějaký precedent. Ale my tu máme ministra Havlíčka, který si udělal sedm posudků na to, aby Agrofert nemusel žádné peníze vracet,“ uvedl europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Podle něj pak může český stát jen těžko lidem vysvětlovat, že pro někoho pravidla platí, ale pro někoho už ne. Agrofert měl podle europoslance peníze už dávno vrátit.
 
Více zde.

kategorie Z médií