KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tom Philipp (KDU-ČSL): Zkrácení doby karantény a izolace je praktičtější
Zpět

Tom Philipp (KDU-ČSL): Zkrácení doby karantény a izolace je praktičtější

Přidáno 16. 1. 2022
Ilustrační foto
CNN Prima News

Plošné testování ve firmách propukne v pondělí 17. ledna. Co bude potom? Udeří další vlna? Časový interval izolace či karantény se zkrátil ze čtrnácti dnů na pět. Je to dostatečně dlouhá doba? Pozvání do pořadu 360° CNN Prima News přijal poslanec KDU-ČSL a místopředseda Výboru pro zdravotnictví Tom Philipp.

,,Pokud je pracovní karanténa kratší, tak se člověk do pracovního provozu dostane dříve. Omikron se chová jinak, než se choval koronavirus dříve. Má rychlejší nástup, ale také rychlejší ústup infekčnosti. Díky tomuto lze časový interval zkrátit,” vysvětlil Philipp s tím, že se opírá o tým erudovaných odborníků ministra zdravotnictví Válka.

Aktuální protiepidemická opatření je vždy potřeba přizpůsobit aktuální situaci a chování jednotlivé varianty koronaviru. ,,Virus se vyvíjí, musíme reagovat na to, jakým způsobem bojuje proti nám. Omikron je mnohem infekčnější, ale choroba probíhá mírněji, bez dramatických projevů, jako tomu bylo u delty. Pravidla boje s virem musíme přizpůsobit tak, aby s ním bylo vůbec možné bojovat,” dodal Philipp.

Více zde. 

kategorie Z médií