KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tom Philipp (KDU-ČSL): Zdravotní pojišťovna je povinna pomoci při hledání praktického lékaře
Zpět

Tom Philipp (KDU-ČSL): Zdravotní pojišťovna je povinna pomoci při hledání praktického lékaře

Přidáno 26. 6. 2023
Ilustrační foto
ČT24

V pořadu Události, komentáře se místopředseda KDU-ČSL a místopředseda výboru pro zdravotnictví Tom Philipp vyjadřoval k nedostatku praktických lékařů. Podle něj má Česká republika téměř šedesát tisíc lékařů, což odpovídá průměru Evropské unie. Podle Philippa se lidé, kteří mají problém nalézt praktického lékaře mají obrátit na svou zdravotní pojišťovnu, která má povinnost jim s nalezením praktického lékaře pomoci.

„Lékařů je v České republice necelých šedesát tisíc, což je v rámci Evropské unie zhruba průměr. Nedá se tedy říct, že by v České republice bylo málo lékařů, rozdíl je spíše v tom, jak je péče organizována, například v některých státech mají menší administrativní zátěž a mohou se více věnovat svým pacientům,“ míní místopředseda výboru pro zdravotnictví Tom Philipp.

„Za síť lékařů je zodpovědná pojišťovna. Pokud někdo nemůže najít praktického lékaře, měl by se tedy obrátit na svou zdravotní pojišťovnu a ta je povinna mu pomoci při hledání praktického lékaře. Co můžeme dělat my, jako politici a zdravotní pojišťovny je přispívat několika kroky k tomu, aby v budoucnu bylo lékařů více. Musíme dál zvyšovat počet studentů na lékařských fakultách a musíme těmto studentům umožnit více se zapojovat v praxi již za studií,“ dodává místopředseda KDU-ČSL Tom Philipp.

Více zde.

kategorie Z médií