KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tom Philipp (KDU-ČSL): Prostřednictvím nákladů na testování bráníme mnohem větším ztrátám
Zpět

Tom Philipp (KDU-ČSL): Prostřednictvím nákladů na testování bráníme mnohem větším ztrátám

Přidáno 6. 1. 2022
Ilustrační foto
CNN Prima News

Všichni zaměstnanci se budou od 17. ledna dvakrát týdně testovat na covid bez ohledu na to, zda jsou nebo nejsou očkovaní. Stihnou si firmy zajistit dostatek antigenních testů? A jsou kroky vlády srozumitelné? Pozvání do pořadu 360° CNN Prima News přijal poslanec KDU-ČSL a místopředseda Výboru pro zdravotnictví Tom Philipp.

„Kapacita PCR testů je v tuto chvíli asi 100 tisíc testů za den. Nový kabinet vládne jen chvilku, během níž tuto kapacitu jednoduše nebylo možné rychle navýšit. Je to něco, co jsme podědili. Nyní musíme nasadit to, co máme, což jsou antigenní testy. Jejich prostřednictvím je třeba eliminovat pozitivní osoby. Jestliže poté zaměstnanec podstoupí ještě PCR test, který pozitivitu nepotvrdí, je považován za neinfekčního a může nastoupit zpět do práce,“ řekl na úvod Philipp.

Podle lidoveckého poslance nemusí mít nikdo obavy z toho, jak náročné bude povinné testování zaměstnanců z hlediska zvýšení státních výdajů, neboť tato položka vůbec nesouvisí s rozpočtem České republiky. „Pan ministr Válek jasně řekl, že tyto testy budou hrazeny zdravotními pojišťovnami. Bude to sice stát hodně peněz, na druhou stranu jsou ale postaveny lidské životy, přetížení zdravotnických zařízení a poškození národního hospodářství. Uvědomme si tedy, že prostřednictvím nákladů na testování bráníme mnohem větším ztrátám,“ podotkl Philipp.

Více zde. 

kategorie Z médií