KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tom Philipp (KDU-ČSL): Pomocí biologické léčby můžeme pacientům účinně pomoci
Zpět

Tom Philipp (KDU-ČSL): Pomocí biologické léčby můžeme pacientům účinně pomoci

Přidáno 24. 4. 2024
Ilustrační foto
ČT24

Místopředseda Výboru pro zdravotnictví Tom Philipp (KDU-ČSL) oslavuje pokrok v oblasti revmatologie a zdůrazňuje důležitost lidského přístupu a inovativní koordinace v českém zdravotním systému. Zároveň zdůrazňuje význam biologické léčby a empatie ve zdravotnictví, které umožňují efektivnější péči o pacienty. Philipp následně poukazuje na zvyšující se finanční odměny pro lékaře.

„Revmatologie je oborem, kde my si s pacientem můžeme v klidu pohovořit a poté s ním vybrat metodu léčby,” sdělil Tom Philipp, který hovoří o významných změnách v medicíně, zejména o přínosu biologické léčby. Právě pokrok biologické léčby umožňuje lékařům opravdu účinně pomoct pacientům. Dále Philipp vyzdvihuje potřebu empatie ve zdravotnictví, kdy si lékaři dokážou k pacientovi najít cestu a vysvětlí mu, že jeho případ nemusí být tak závažný, popřípadě závažnost případu odhalí včas.

„Já si myslím, že primární péče není podfinancovaná. Naopak bych chtěl nahlas říct, že tam tečou velké peníze,“ zdůraznil Tom Philipp, že finanční odměny pro lékaře a zdravotnická zařízení se v posledních letech zvyšují. Změny v systému zdravotního pojištění nyní zahrnují odměňování pacientů za preventivní vyšetření, za což mohou získat finanční prostředky na zdravotní a rekreační aktivity. Tento trend podporuje odpovědný přístup k vlastnímu zdraví a je součástí širšího úsilí o zvýšení financování fondu prevence.

Více zde.

kategorie Z médií