KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tom Philipp (KDU-ČSL): Pokud testy v restauracích zvládnou naši sousedé, tak my taky
Zpět

Tom Philipp (KDU-ČSL): Pokud testy v restauracích zvládnou naši sousedé, tak my taky

Přidáno 2. 11. 2021
Ilustrační foto
Česká televize

První den nových kontrol v restauracích, obnovené testování školáků v řadě okresů, nemocnice plnící se pacienty s covidem. To je 1. listopad roku 2021, přesně 20 měsíců od prvního nakaženého Čecha. Jsou testy za peníze první viditelnější krok, který zvýhodňuje očkované? A přibudou další? Hostem Událostí, komentářů byl nastupující poslanec Tom Philipp (KDU-ČSL).

Nové opatření pokládá lékař a poslanec Tom Philipp (KDU-ČSL) za správné a ozkoušené. „Například v Německu je to naprosto běžné, do restaurace vás nepustí, pokud neukážete certifikát. Pokud se to zvládlo u našich sousedů, myslím, že se to zvládne i u nás,“ říká.

Pokud restrikce neprojde právně a zruší ji Nejvyšší správní soud, musí se podle Phillipa najít jiná řešení, jak omezovat roznášení viru. „V současné chvílí nám bohužel nezbývá nic jiného, než dalšími drobnými restrikcemi bránit tomu, aby se covid šířil. Takováto jednotlivá menší opatření – testování, trasování či omezení stýkání některých osob – myslím, patří teď k životu, a budeme si na ně prostě muset zvyknout,“ míní lékař.

Více zde. 

kategorie Z médií