KDU.breadcrumbs.homeAktuality Z médií Tom Philipp (KDU-ČSL): Od ministra Vojtěcha jsme žádný konkrétní plán nedostali. Čekají nás další sc
Zpět

Tom Philipp (KDU-ČSL): Od ministra Vojtěcha jsme žádný konkrétní plán nedostali. Čekají nás další schůzky

Přidáno 12. 11. 2021
Ilustrační foto
Český rozhlas

Šíření koronaviru SARS-CoV-2 v české populaci dál prudce roste. Plošné uzávěry ve hře nejsou, ujišťuje dosluhující vláda. V pátek se ale restrikcí nejspíš zpřísní. Členové budoucí vládní koalice ovšem kritizují nesystémovost a nahodilost navrhovaných opatření. „Od ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) jsme chtěli nějaké další informace, ale bohužel jsme je nedostali. Spolupráce ze strany ministerstva zatím není optimální,“ stěžuje si poslanec Tom Philipp (KDU-ČSL).

Podle Philippa příští vláda plán na řešení koronavirové krize má. „Samozřejmě nevymyslíme nic světoborného,“ uznává s tím, že receptem je řádně testovat, trasovat a zvyšovat tlak na očkování.

„Důležité je, aby to bylo věrohodné a poctivé – každý krok se vysvětlil a opatření se skutečně dodržovala,“ dodává.

Jedním z prvních legislativních kroků, který kabinet koalic Spolu a Pirátů se Starosty bude čekat, je zjednodušení procesu posílání lidí do karantény, říká Philipp. Zatím může karanténu nařídit pouze hygiena, to by se mělo změnit.

Více zde. 

kategorie Z médií