KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tom Philipp (KDU-ČSL): Nepočítáme s tím, že by se zaváděly nové poplatky pro pacienty
Zpět

Tom Philipp (KDU-ČSL): Nepočítáme s tím, že by se zaváděly nové poplatky pro pacienty

Přidáno 6. 3. 2023
Ilustrační foto
Česká televize

Médii minulý týden proběhla zpráva ohledně zavedení možného nového poplatku ve zdravotnictví. Poslanec Tom Philipp (KDU-ČSL) to v pořadu 90' ČT24 důrazně odmítl.

„Poplatek na pohotovosti je v tuto chvíli 90 korun a pokud je pacient hospitalizován na základě zdravotního stavu, tak se odpouští, nebo se vrací. Já bych určitě žádné zásadní změny nedělal. Můžeme se bavit o tom, zda by se částka měla valorizovat, ale nepočítám s tím, že by se zaváděly poplatky třeba u pacientů na urgentních příjmech,“ řekl poslanec.
 
„Co je hrazeno ze všeobecného zdravotního pojištění, nemůže být vybíráno od pacientů, kterým je ta péče poskytnuta. Pokud však jsou nějaké úkony, které nejsou hrazeny a pacient je přesto chce, tak na tom nevidím nic tak špatného. Zásadní problém by nastal, pokud by zdravotnické zařízení preferovalo péči, která je hrazená přímo pacientem proti péči, kterou má hrazenou od pojišťoven, protože to by mohlo mít vliv na čekací doby,“ zakončil Tom Philipp.

Více zde.

kategorie Z médií