KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tom Philipp (KDU-ČSL): Nesmíme dopustit ústavní krizi. Musí být jasné, kdo bude jmenovat novou vládu
Zpět

Tom Philipp (KDU-ČSL): Nesmíme dopustit ústavní krizi. Musí být jasné, kdo bude jmenovat novou vládu

Přidáno 19. 10. 2021
Ilustrační foto
CNN Prima News

Podle slov předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) a informací Ústřední vojenské nemocnice není prezident Miloš Zeman schopen vykonávat svůj úřad. Hradní kancléř Mynář měl informace o prezidentově stavu od 13. října. Den poté ale k prezidentovi přivedl předsedu Sněmovny Vondráčka. Proč tak činil? A je nyní čas na aktivaci článku 66? Hostem pořadu 360° na CNN Prima News byl nový lidovecký poslanec a lékař Tom Philipp.

Není brzy se bavit o aktivaci článku 66? „Situace je velmi závažná, několik dní jsme byli uvedeni v omyl kanceláří Hradu. Jednoznačně tu máme důvod se o článku 66 bavit. Musíme vytvořit plán, jak tuto situace řešit,“ řekl Philipp. Nejde podle něj jen o jmenování nového premiéra, ale i o další funkce řešící neodkladné situace.

„Pokud by se situace ohledně pana prezidenta měla prodlužovat, je na místě pro článek 66 hlasovat,“ doplnil Philipp. „Nesmíme dopustit ústavní krizi tím, že by nebylo jasné, kdo bude jmenovat novou vládu. Jednoznačně se musí pravomoci přesunout,“ vysvětlil lidovecký poslanec.

Více zde. 

kategorie Z médií