KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tom Philipp (KDU-ČSL): Nemá smysl zavádět nová opatření bez toho, aby byla dostatečně kontrolována
Zpět

Tom Philipp (KDU-ČSL): Nemá smysl zavádět nová opatření bez toho, aby byla dostatečně kontrolována

Přidáno 23. 12. 2021
Ilustrační foto
CNN Prima News

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek oznámil nová koronavirová opatření, která mají zabránit šíření nemoci během vánočních svátků. Budou tato omezení dostatečná? Pozvání do pořadu 360° CNN Prima News přijal místopředseda Výboru pro zdravotnictví a poslanec za KDU-ČSL Tom Philipp.

„Opatření nejsou jen z ruky pana ministra Válka, ale stojí za nimi celá vláda. Jsme kritizováni za to, že nezavádíme přísnější opatření a neprotahujeme nouzový stav, ale já se domnívám, že zlatá střední cesta, kterou se vláda vydala, je tou správnou. Myslím, že je třeba apelovat, jít příkladem a upozorňovat na to, že jediným způsobem, jak se z pandemie dostat, jsou opatření a očkování. Dále musíme mírnou restrikcí přimět ty, kteří jsou málo disciplinování, ke spolupráci na naší společné obraně proti další vlně, která nás čeká,“ řekl na úvod Philipp.

Podle lidoveckého poslance doporučili odborníci panu ministru Válkovi, aby zavedl opatření vedoucí ke snížení množství kontaktů. Nová omezení tedy považuje za logická. „Jestliže budou u stolu sedět pouze čtyři lidé místo šesti, kontakt bude logicky menší. Opatření se navíc budou důsledně vymáhat. Předpokládám, že nový ministr vnitra dá impuls policii, aby více kontrolovala restaurační zařízení. To je úplným základem. Nemá smysl zavádět nová opatření bez toho, aby byla dostatečně kontrolována,“ podotkl Philipp.

Více zde. 

kategorie Z médií