KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tom Philipp (KDU-ČSL): Naším cílem je ochrana mladé populace před negativními účinky drog
Zpět

Tom Philipp (KDU-ČSL): Naším cílem je ochrana mladé populace před negativními účinky drog

Přidáno 12. 4. 2024
Ilustrační foto
CNN Prima News

Místopředseda výboru pro zdravotnictví Tom Philipp (KDU-ČSL) hovořil v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima News o novelizaci zákona o omamných látkách, která zavede dva nové seznamy: jeden pro látky povolené za striktních podmínek a druhý pro látky zakázané, ale vědecky zkoumané. Cílem je ochrana mladé populace a zařazení méně nebezpečných látek do systému, který již funguje pod dohledem policie a ministerstev.

„V tuto chvíli na seznam zakázaných látek zařazujeme drogy, které jsou zásadním způsobem škodlivé pro zdraví člověka. My se nyní snažíme zavést dva další seznamy. Jeden seznam bude s látkami, které budou povolené k užívání za striktních podmínek. To znamená, že se nebudou moci prodávat v kamenných obchodech, nebudou moci být v prodejních automatech a bude tam spousta dalších regulací tak, aby se k nim nedostávali především děti. Pak zavedeme druhý seznam, kam dáme látky, které budou zakázané k použití, ale budeme na nich dva roky vykonávat výzkum, abychom věděli, kam je máme posléze zařadit,“ prohlásil k zákazu podobných látek, jako je HHC, Tom Philipp.

Následně Tom Philipp mluvil o fungování systému ve spojitosti se zařazováním návykových látek. „V tuto chvíli máme zakázané látky, kde je prohibice. To kontroluje policie, kontrolují to orgány ministerstev a jimi zřízených organizací. Takže v tuto chvíli ten systém normálně funguje, my tam pouze přidáme možnost zařazení látek, které jsou méně společensky a zdravotně nebezpečné, a proto budou dospělé populaci přístupné k užití,“ sdělil v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima News Tom Philipp.

Více zde.

kategorie Z médií