KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tom Philipp (KDU-ČSL): Musíme přitvrdit v kontrole dodržování protipandemických opatření
Zpět

Tom Philipp (KDU-ČSL): Musíme přitvrdit v kontrole dodržování protipandemických opatření

Přidáno 18. 11. 2021
Ilustrační foto
Český rozhlas

Počty nakažených nemocí covid-19 za úterý dosáhly nejvyššího čísla od samého počátku pandemie. Nestalá situace, zavedená hygienická pravidla i případná opatření do budoucna byly tématy Hlavních zpráv Českého rozhlasu, jejichž hostem byl poslanec za KDU-ČSL Tom Philipp.

„Aktuální průběh epidemie není nijak překvapivý. Naplňují se prognózy, a to bohužel v té nejkritičtější variantě. Nemůžeme se ale divit, že je počet nakažených tak vysoký, protože tato čísla přesně kopírují křivky, které pan profesor Dušek z ÚZISu nakreslil. Naštěstí zatížení nemocnic ještě není kritické, takže máme čas na to, abychom opatřeními pandemii přibrzdili,“ okomentoval situaci člen AntiCovid týmu koalice SPOLU.

Philipp se domnívá, že aktuálně je více než zavádění nových opatření důležité dodržování těch zavedených: „Pokud nebudeme nastavená opatření dodržovat, tak je potom nemá smysl ani zavádět. Musíme přitvrdit v kontrole. Zavádět plošné lockdowny v podobě, ve které byly před rokem, v tuto chvíli nechceme a nebudeme,“ doplnil Philipp.

Více zde. 

kategorie Z médií