KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tom Philipp (KDU-ČSL): Musíme pomoci našim hostům z Ukrajiny, kteří byli vyhnáni putinovskou agresí
Zpět

Tom Philipp (KDU-ČSL): Musíme pomoci našim hostům z Ukrajiny, kteří byli vyhnáni putinovskou agresí

Přidáno 28. 3. 2022
Ilustrační foto

V současné době je velmi diskutované téma a situace okolo lékařů z Ukrajiny, kteří hledají azyl v České republice. Jak by měli prokázat své vzdělání? Tématem debaty byla také aktuální situace s covidem. Pozvání do Partie na CNN Prima NEWS přijal místopředseda výboru pro zdravotnictví Tom Philipp (KDU-ČSL). 

,,Lékaři či nělékaři z Ukrajiny mohou nastoupit s povolením ministerstva zdravotnictví na tříměsíční stáž do nemocnic. Pokud si najdou akreditované pracoviště, mohou začít normálně pracovat. Samozřejmě je to pod dohledem zkušených zdravotníků. Aby mohli pokračovat dál, musí nostrifikovat svůj diplom a doložit své vzdělání, které je totožné s českým," uvedl Philipp.

Řeč byla také o situaci ohledně covidu. ,,Je zde velká naděje, že se nemocnice do těžké situace již nedostanou. V tuto chvíli je v nemocnici na lůžkách s covidem okolo 1700 lidí. Toto množství se snižuje a doufám, že se nezvýší nad 2000," dodal Philipp. 

Více zde. 

kategorie Z médií