KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tom Philipp (KDU-ČSL): Jde-li o zdraví, musíme konat rychle
Zpět

Tom Philipp (KDU-ČSL): Jde-li o zdraví, musíme konat rychle

Přidáno 14. 2. 2024
Ilustrační foto
CNN Prima News

Zařadit HHC na seznam zakázaných návykových látek je v současné situaci nezbytným řešením. Místopředseda sněmovního výboru pro zdravotnictví PS PČR Tom Philipp (KDU-ČSL) k tomuto tématu hovořil jako host pořadu 360° na CNN Prima News.

Lidovcům záleží na zdraví našich dětí. Látka HHC v cukrovinkách již způsobila intoxikaci několika nezletilých. „Co je víc? Zdraví, anebo kšeft lidí, kteří prodávají něco, co prodávat nikdy neměli?“ míní Tom Philipp. „Je to prostě boj mezi dobrem a zlem. Mezi tím, co je správné a co je nesprávné. To je nikdy nekončící záležitost,“ dodal.

Tom Philipp také konstatoval, že v současnosti není prodej produktů s nebezpečnou látkou HHC, ale i jinými, nijak regulovaný, což je nebezpečné. I proto přichází vláda s dočasným řešením v podobě zákazu prodeje HHC. „V tuto chvíli nemáme po ruce jinou legislativu, která by nám umožňovala prodej produktů s obsahem HHC jakkoli regulovat. Dočasný zákaz prodeje HHC je tak jediný způsob, jak omezit prodej látek, které ohrožují životy i zdraví našich dětí. Samozřejmě, že zároveň připravujeme legislativu, která bude podobné situace upravovat do budoucna. Jenže nyní potřebujeme rychlejší řešení,“ vysvětlil Philipp.

Více zde

kategorie Z médií