KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tom Philipp (KDU-ČSL): Jako lékař celý svůj život propaguji zdravý životní styl. Legalizaci dalších
Zpět

Tom Philipp (KDU-ČSL): Jako lékař celý svůj život propaguji zdravý životní styl. Legalizaci dalších drog tedy odmítám

Přidáno 3. 4. 2024
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Zdravý životní styl a drogy nejdou dohromady.  Debaty o legalizaci konopí se na CNN Prima NEWS v pořadu 360° zúčastnil Tom Philipp (KDU-ČSL), místopředseda sněmovního výboru pro zdravotnictví. Philipp okomentoval zákon v Německu, který částečně legalizuje konopí. Vyjádřil se rovněž k negativním dopadům marihuany na naše zdraví.

Tom Philipp (KDU-ČSL) se vyjádřil k aktuální situaci v Německu, ve kterém došlo k částečné legalizaci rekreačního konopí. V praxi to znamená, že dospělý Němec u sebe smí mít až 25 gramů konopí, přičemž pro vlastní potřebu může pěstovat tři rostliny. „Věřím, že Němci budou přesně sledovat, jak ten nový zákon bude dodržován. Po nějakém čase uvidíme, co se vlastně v té společnosti stane, zda částečná legalizace povede k nárůstu spotřeby marihuany a jestli bude mít nějaké celospolečenské negativní vlivy. Touto cestou bych já osobně u nás v České republice nešel. Počkal bych, jak se to v Německu vyvine,“ vysvětlil Philipp.
 
„Jako lékař celý svůj život propaguji zdravý životní styl. Svým pacientům vždy radím, aby se snažili co možná nejdelší část svého života žít ve zdraví a drogy typu marihuany k tomu rozhodně nepřispívají. Mají totiž řadu vedlejších účinků. Mají negativní vliv například na kardiovaskulární systém či na lidskou psychiku. Mohou dokonce vyvolávat úzkostné stavy,“ objasnil Tom Philipp.

Více zde

kategorie Z médií