KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tom Philipp (KDU-ČSL): Debata o povinném očkování nyní pouze komplikuje situaci
Zpět

Tom Philipp (KDU-ČSL): Debata o povinném očkování nyní pouze komplikuje situaci

Přidáno 1. 12. 2021
Ilustrační foto
Česká televize

Téma případného zavedení povinného očkování v posledních dnech hýbe společností. Budou k očkování povinni jen příslušníci určitých profesí a lidé starší 60 let? Je vůbec povinné očkování třeba? Na otázky v pořadu Události, komentáře odpovídal poslanec za KDU-ČSL Tom Philipp.

„V tuto chvíli je tu několik milionů osob, které budou potřebovat třetí dávku očkování pro to, aby se koronavirové infekci ubránili. Jsou to lidé, kteří se nechali již dvakrát naočkovat, ale bohužel se jejich obranyschopnost během šesti měsíců výrazně snížila. Myslím, že nyní není důvod k trápení se těmi občany, kteří vakcínu vůbec nechtějí, a rozjitřovat tak situaci ve chvíli, kdy nás čeká deset tisíc lidí v nemocnicích. Potřebujeme, aby pomohla každá ruka. Aby zdravotníci zůstali v nemocnicích a aby policisté řešili to, co řešit mají. Debata o povinném očkování nyní pouze komplikuje situaci,“ uvedl Philipp.

Lidovecký poslanec dále věří, že případná opatření pětikoalice nebudou v budoucnu rušena soudy. „Je samozřejmé, že na argumentech odůvodňujících opatření budoucí vlády budou pracovat odborníci, právníci a legislativci, kteří dané legislativní akty připraví tak, aby byly konformní s Ústavou. Budeme dělat maximum pro to, aby tato opatření byla v případném sporu o jejich validitě úspěšná, a budeme to činit systematicky. Ad hoc věci, které se tu děly a které neprocházely standardním legislativním procesem, byť zkráceným, vedly k tomu, že je soudy shazovaly,“ podotkl Philipp.

Více zde. 

kategorie Z médií