KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tom Philipp (KDU-ČSL): Apeluji na praktické lékaře, aby jednodušší ošetření Ukrajincům poskytli přím
Zpět

Tom Philipp (KDU-ČSL): Apeluji na praktické lékaře, aby jednodušší ošetření Ukrajincům poskytli přímo oni

Přidáno 17. 3. 2022
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

České zdravotnictví se připravuje na občany Ukrajiny, kteří u nás hledají úkryt a bezpečí před válkou. Je na tuto situaci český zdravotnický systém připraven? Hostem Nového dne na CNN Prima NEWS byl lékař, poslanec a místopředseda zdravotního výboru v Poslanecké sněmovně Tom Philipp (KDU-ČSL).

,,Všichni, kteří sem přijdou a požádají o vízum strpění, mají automaticky nárok na pojištění tak, jako každý český občan. Dokonce to platí zpětně třicet dní. Z mého pohledu to byla velmi rychlá a dobrá reakce,” řekl Philipp.  

Řeč byla také o zapojení lékařů do pomoci Ukrajincům. ,,Práce doktorů v nemocnicích je trochu odlišná. Chtěl bych proto apelovat na praktické lékaře a také na lékaře pro děti a dorost, aby maximálním způsobem svým kolegům v nemocnicích odlehčili tak, jak to již ukázali v první výzvě. To znamená, aby ošetřili ty jednodušší případy přímo oni, protože to umí nejlépe” dodal Philipp.

Více zde. 

kategorie Z médií