KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Taky si požádejte, radí Výborný rodinám čtyřletých. Stát podle něj bude muset doplatit rodičovskou v
Zpět

Taky si požádejte, radí Výborný rodinám čtyřletých. Stát podle něj bude muset doplatit rodičovskou všem

Přidáno 7. 1. 2020
Ilustrační foto
Česká televize

Rodiče, kteří nedosáhli na navýšení rodičovského příspěvku, protože ho už vyčerpali, mají stejně požádat o navýšení, doporučil jim to předseda lidovců Marek Výborný (KDU-ČSL). Pokud by Ústavní soud vyhověl jeho stížnosti, zpětně by se rodiče mohli domoci 80 tisíc korun, na které mají nárok ostatní rodiny. Výborný to řekl v pořadu Události, komentáře, spolu s ním byli hosty Roman Sklenák (ČSSD) a Aleš Juchelka (ANO).

„Jsme přesvědčeni, že vláda ANO, ČSSD a KSČM postupovala diskriminačně, protože trestá 70 tisíc rodičů za to, že dříve nastoupili do zaměstnání, přestože mají dítě mladší čtyř let,“ oznámil Výborný.

V tom, že se navýšení rodičovského příspěvku netýká asi 20 procent rodin, které mají dítě mladší čtyř let, vidí Výborný rozpor s právní jistotou, legitimním očekáváním, Ústavou i Listinou základních práv a svobod. „Kdyby vláda dala vyšší rodičovskou těm rodinám, kde se dítě narodí až v roce 2020, neřekli bychom ani popel. Ale takhle vznikly dvě kategorie rodičů,“ řekl šéf lidovců.

Více zde.

kategorie Z médií