KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Svolejte lídry stran a upravme spolu seznam zákazů, píše Jurečka Babišovi
Zpět

Svolejte lídry stran a upravme spolu seznam zákazů, píše Jurečka Babišovi

Přidáno 8. 2. 2021
Ilustrační foto
iDnes.cz

Dopis premiérovi Andreji Babišovi, aby svolal jednání předsedů stran, na němž by politici společně zrevidovali seznam zákazů kvůli koronaviru, poslal šéf lidovců Marian Jurečka. „Vláda v souvislosti se stavem nouze zavedla mnoho restriktivních opatření, ale ta bohužel po tolika týdnech platnosti evidentně nefungují,“ napsal Babišovi Jurečka.

 

Upozornil, že otevřeně to přiznávají i zástupci vlády. Opatření, která jsme zavedli, přestala fungovat,“ řekl ve čtvrtek na mimořádné tiskové konferenci ministr zdravotnictví Jan Blatný. 

Vláda bude v pondělí jednat o žádosti Sněmovně o další prodloužení nouzového stavu. Schválen je do 14. února a pro jeho prodloužení nemá vláda zajištěnou podporu poté, co s tím již nesouhlasí komunisté

„Každý den takového stavu stojí naši zemi okolo 1,5 mld. Kč, proto chceme provést revizi těchto opatření a na základě reálných vstupních dat vyhodnotit, která nařízení ještě smysl mají a která jsou naprosto zbytečná, případně se soustředit na hledání skutečně efektivních možností a řešení v boji s Covid-19,“ napsal Babišovi Jurečka. 

Více zde.

 

kategorie Z médií