KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Studenti v nemocnicích se nemohou připravit na zkoušky. Anticovid tým chce problém řešit s Plagou
Zpět

Studenti v nemocnicích se nemohou připravit na zkoušky. Anticovid tým chce problém řešit s Plagou

Přidáno 6. 1. 2021
Ilustrační foto
EuroZprávy.cz

Studenti medicíny před závěrečnými státními zkouškami a maturanti nasazení do nemocnic kvůli koronavirové pandemii se nemohou adekvátně věnovat přípravě na dokončení studia. V dnešní tiskové zprávě to uvedl takzvaný Anticovid tým, tedy expertní tým opozičních ODS, KDU-ČSL a TOP 09. Jeho zástupci chtějí jednat s ministrem školství Robertem Plagou (ANO).


 

Roli studentů závěrečných ročníků by podle týmu měli alespoň v následujících měsících převzít převážně studenti nižších ročníků. "Současně apelujeme na to, aby nasazení studenti patřili také do skupiny zdravotníků v první linii, kteří budou očkováni mezi prvními," uvedl tým.

V současnosti ve zdravotnických zařízeních pomáhá podle Asociace děkanů lékařských fakult ČR asi tisícovka studentů lékařských fakult a studenti jsou připraveni zvýšit rozsah své pomoci. Děkani v pondělním prohlášení uvedli, že si jsou vědomi zhoršující se situace související s šířením koronaviru a očekávaného přetížení nemocnic spojeného s nedostatkem zdravotnického personálu.

Zapojení studentů lékařských fakult má být ale podle nich dobrovolné, mělo by být adekvátně ohodnoceno a mělo by umožnit studentům řádně pokračovat ve studiu. Asociace též vyzvala k tomu, aby studenti pracující ve zdravotnických zařízeních mohli stejně jako ostatní zdravotníci dostat očkování proti koronaviru.

Více zde.

  
kategorie Z médií