KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Stát nemůže zavřít doly ze dne na den, jelikož není kde skladovat uhlí, které by se dováželo, řekl C
Zpět

Stát nemůže zavřít doly ze dne na den, jelikož není kde skladovat uhlí, které by se dováželo, řekl Curylo v debatě lídrů na ČT24

Přidáno 25. 9. 2020
Ilustrační foto
Česká televize

Moravskoslezský kraj trápí znečištěné ovzduší – i když například počet smogových situací v posledních letech klesal. Lídři krajských kandidátek hodlají nadále podporovat kotlíkové dotace, někteří by životnímu prostředí pomohli velkými projekty, jiní drobnějšími. Zásadním tématem pro region je také útlum těžby uhlí. Ten sice musí přijít, ale je potřeba se na něj pořádně připravit a stát situaci zanedbal, upozornili v předvolební debatě ČT24 krajští volební lídři.

Lukáš Curylo (KDU-ČSL) podotýká, že jakožto strukturálně postižený kraj dostával region dotace a je připraven čerpat další prostředky, mimo jiné pro čistší veřejnou dopravu, kterou představují třeba autobusy poháněné vodíkem či hybridní vozy. „Jestliže budou vyhlášeny výzvy, okamžitě se začneme hlásit a z evropských peněz čerpat,“ slibuje s tím, že hodlá apelovat na ministerstva, aby takové výzvy vypisovala.

Rozhodnutí vlády o uzavření dolů je nekoncepční, tvrdí Curylo (KDU-ČSL). „Domnívám se, že rekultivace, sociální program a útlum těžby bude stát 30 miliard. Vláda se k tomu musí postavit čelem,“ apeluje. Stát nemůže zavřít doly ze dne na den, jelikož není kde skladovat uhlí, které by se dováželo, doplňuje.

Na celou debatu se můžete podívat zde.

kategorie Z médií