KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Spojujme se pro něco, ne proti někomu, řekl v Událostech, komentářích předseda Marek Výborný
Zpět

Spojujme se pro něco, ne proti někomu, řekl v Událostech, komentářích předseda Marek Výborný

Přidáno 29. 5. 2019
Ilustrační foto
Česká televize

Předseda KDU-ČSL Marek Výborný připustil v Událostech, komentářích možnou další spolupráci se středopravými stranami. Podle něj je důležité se spojovat pro něco, ne proti někomu. 

„Nemůžete se spojovat proti někomu, ale pro něco. Myslím, že jsme tady všichni čtyři řekli, že pokud tady je samozřejmě programový průnik, pokud máme nějaké společné hodnoty, ke kterým se hlásíme, pak to dává logiku a spolupracujme, nebavíme se o žádném slučování, nejsou na stole žádné parlamentní volby, skutečně i KDU-ČSL postupuje krok za krokem,“ uvedl Výborný.

Předseda lidovců řekl, že strany budou spolupracovat v Parlamentu proto, aby hájily zájmy a potřeby občanů České republiky. „Znovu opakuji, zítra je debata o tom, jak pomoci těm lidem, ať už to jsou maminky v azylových domech, senioři, hendikapovaní a podobně. To je přeci to, co nás musí spojovat a nikoliv osoba Andreje Babiše,“ doplnil.

Více zde.
kategorie Z médií