KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Soláry na domech nesmějí být výsadou bohatých. Na střechách jich bude až jeden a půl milionu
Zpět

Soláry na domech nesmějí být výsadou bohatých. Na střechách jich bude až jeden a půl milionu

Přidáno 16. 11. 2021
Ilustrační foto
E15

Šéf KDU-ČSL Marian Jurečka je spokojen s ministerstvy, která se jeho straně podařilo při jednáních koalic Spolu a Pirátů se STAN získat. Lidovcům podle něj umožní prosazovat zamýšlené změny v sociální politice, zemědělství i v oblasti životního prostředí. „Důležité je, aby ministerstva zemědělství a životního prostředí řídila jedna politická strana. Chci, aby tyto úřady byly v přátelském vztahu. Česko posune dopředu už jen to, že se z nich stanou úzce spolupracující partneři,“ říká Jurečka.

Původně jste měl být ministrem zemědělství, nyní to vypadá na šéfa rezortu práce a sociálních věcí. Bude to tak?
Od voleb jsem se k personálním otázkám nevyjadřoval. To, že se kolem toho vytvořily velké spekulace, je spíše věcí médií. KDU-ČSL má ale od začátku jasno, že ministerstva práce, zemědělství a životního prostředí jsou pro ni prioritní. Hned v prvním týdnu po volbách jsem hovořil se členy předsednictva, kteří se daným oblastem věnují, zda by rezorty řídili. Už tehdy mi někteří řekli, že z vážných rodinných nebo osobních důvodů to nepůjde. Vzal jsem to na vědomí a hledal jsem jiné personální možnosti. Dopadlo to dobře. Ministerstva jsme vyjednali a máme i kvalitní kandidáty.

Kterého úřadu se vy osobně ujmete?
Omlouvám se, ale máme gentlemanskou dohodu, že do doby, než bude Petr Fiala jmenován premiérem a sdělí ta jména panu prezidentovi, je nebudeme zveřejňovat.

Více zde. 

kategorie Z médií