KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Smělý plán hejtmana Grolicha
Zpět

Smělý plán hejtmana Grolicha

Přidáno 1. 3. 2021
Ilustrační foto
Náš REGION

Do konce léta chtějí naočkovat většinu lidí na jižní Moravě. Jihomoravští radní v čele s hejtmanem Janem Grolichem (KDU-ČSL) mají smělý plán: do konce prázdnin by mělo být naočkováno 70 procent obyvatel kraje starších 15 let, nedojde-li k zásadní změně v počtu distribuovaných vakcín. Vyplývá to ze Strategie očkování, kterou krajští radní schválili na zasedání koncem února.

Zmíněných sedmdesát procent obyvatel nad 15 let představuje v Jihomoravském kraji 770 tisíc lidí, a to včetně deseti procent takzvaných přespolních. Dostanou dohromady víc než půldruhého milionu dávek vakcín. „Jsme tak schopni naočkovat až osmnáct tisíc lidí za den. A to nepočítáme ještě firmy, soukromý sektor a neziskovky, které se v průběhu zapojí také,“ upřesnil v tiskové zprávě hejtman Jan Grolich.

Strategii vypracoval a představil krajský koordinátor pro očkování Lukáš Homola. V dokumentu uvádí i přesné počty vakcín v jednotlivých měsících, kdy vychází z informací o plánovaných dodávkách. A počítá i s případnými krátkodobějšími výpadky v distribuci.

Více zde.

kategorie Z médií