KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Sjezd KDU-ČSL v Ostravě: Mladí lidovci o přítomnosti i budoucnosti
Zpět

Sjezd KDU-ČSL v Ostravě: Mladí lidovci o přítomnosti i budoucnosti

Přidáno 28. 4. 2022
Ilustrační foto
Studentské listy

O víkendu se konal stranický sjezd KDU-ČSL, na kterém se rozhodovalo o trajektorii strany do budoucích let. Členská základna si je vědoma složité situace strany a požaduje určité změny, což dala najevo například volbou Jana Bartoška na pozici 1. místopředsedy. Co si o současném i budoucím počínání strany myslí členové mládežnické organizace Mladí lidovci jsme se vydali zjistit přímo na sjezd v Ostravě.

V prostorách konferenčního hotelu Clarion, kde se sjezd KDU-ČSL konal, se nacházel mimo jiné i stánek Mladých lidovců. Mládežnická organizace strany byla založena v roce 2012, do současné podoby se dostala minulý rok, kdy došlo ke sloučení Mladých lidovců s Mladými křesťanskými demokraty.

Na otázky odpovídala nově zvolená předsedkyně ML Helena Martinková, která s námi nedávno mluvila při příležitosti jejího zvolení do funkce, a Gabriela Vaňková, členka krajského výboru jihomoravské buňky organizace.

 

V předchozím rozhovoru do Studentských listů padlo téma neúspěchu KDU-ČSL mezi mladými lidmi. S odkazem na projev Petra Pitharta, nemůže jít alespoň částečně o neschopnost prosadit se v médiích?  Osobně si myslím, že to, jaké máme preference mezi mladou generací je více o tom, jakou děláme politiku. Přístup k médiím tomu také nemusí prospívat, ale myslím si, že základ je politika, kterou děláme a které se věnujeme.

 

Částečně navazující otázka – průzkumy ukazují, že zatímco preference ODS stoupají, preference KDU-ČSL a TOP09 se příliš nemění, případně lehce klesají. Neomezuje vás  tedy v tomto ohledu spolupráce v rámci SPOLU? Nemůže jít o skryté nebezpečí?
Je třeba dát si pozor, abychom se v té spolupráci neztratili. Měla by být maximální snaha o to, abychom byli viditelní a abychom měli svoje témata s jasnými postoji. Tím bychom neustále ukazovali, že jsme tady.

Více zde. 

kategorie Z médií