KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Situace ohledně odposlechů je velmi smutná a nepříjemná. Bezpochyby neprospívá našim občanům, uvedl
Zpět

Situace ohledně odposlechů je velmi smutná a nepříjemná. Bezpochyby neprospívá našim občanům, uvedl Bělobrádek

Přidáno 27. 8. 2021
Ilustrační foto
Česká televize

Pověřený ředitel Bezpečnostní informační služby Michal Koudelka na čtvrtečním jednání Stálé komise pro kontrolu činnosti BIS odmítl, že by nechal odposlouchávat nejvyšší ústavní činitele, sdělili účastníci schůze. Hrad reagoval dalším obviněním ze zneužívání zpravodajských prostředků. Podle předsedy sněmovní komise Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL) jde pouze o tvrzení. Důkazy chtějí i další členové komise. Tématu se věnovali čtvrteční Události, komentáře.

„Pan Koudelka potvrdil, že za jeho působení nebyl sledován nikdo z nejvyšších ústavních činitelů, tím ale nevyloučil, že byl sledován kdokoliv jiný," uvedl předseda komise pro kontrolu činnosti BIS Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL).

Prezident Miloš Zeman zmiňoval konkrétně odposlechy svého ekonomického poradce Martina Nejedlého a kancléře Vratislava Mynáře. Uvedl, že se o nich dozvěděl od vysokého důstojníka BIS před několika lety. „My jsme ve vztahu k panu Nejedlému v podstatě nic neřešili. Protože na každého, včetně nejvyšších ústavních činitelů, může být ze zákona nasazena zpravodajská technika. Ale musí to být s povolením, které má velké nároky na formální stránku, od předsedy senátu Vrchního soudu v Praze,“ konstatoval v ČT Bělobrádek. „Tato situace je velmi smutná a nepříjemná, protože bezpochyby neprospívá občanům ČR," doplnil Bělobrádek. 


Více zde. 

kategorie Z médií