KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Šimon Heller se stal volebním skokanem, kroužkování ho vystřelilo do sněmovny
Zpět

Šimon Heller se stal volebním skokanem, kroužkování ho vystřelilo do sněmovny

Přidáno 13. 10. 2021
Ilustrační foto
denik.cz

Poslancem se stal mimo jiné kandidát za KDU-ČSL Šimon Heller navržený koalicí Spolu, do sněmovny ho doslova katapultovaly preferenční hlasy, kterých obdržel 6 406 kusů. Třiatřicetiletý učitel matematiky a zeměpisu se na zaměstnání v dolní komoře těší. Doufá, že se mu podaří skloubit rodinu i novou pracovní výzvu.

K parlamentním volbám přistupoval s respektem. „Takový výsledek jsem úplně nečekal, a proto si ho nesmírně cením. Vážím si podpory a důvěry voličů, chtěl bych jim moc poděkovat,“ řekl úvodem Heller a dodal, že preferenční hlasy krásně ukázaly, jak by to mělo fungovat. „Lidé by měli mít právo si volit své poslance takto přímo, aby jim pak mohli skládat účty. Tak to funguje i v zahraničí,“ konstatoval.

Po celou dobu své politické kariéry pracuje pro veřejnost. „Snažím se dělat svou práci v zastupitelstvu Českých Budějovic i kraje dobře. Věřím také tomu, že je to zhodnocení mé maximální snahy o transparentnost, z každého zasedání píšu totiž řadu reportů,“ popsal s tím, že voliče mohla oslovit řada aspektů.

Více zde. 

kategorie Z médií