KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Šimon Heller (KDU-ČSL): Prezidentova milost pro Baláka poškozuje český právní systém
Zpět

Šimon Heller (KDU-ČSL): Prezidentova milost pro Baláka poškozuje český právní systém

Přidáno 30. 3. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Prezident republiky Miloš Zeman udělil milost správci Lán Miloši Balákovi. Ten byl za své činy odsouzen ke třem letům vězení. Je toto rozhodnutí správné? Nejedná se pouze o udělení milosti pro prezidentova kamaráda? Pozvání k okomentování do České televize přijal místopředseda výboru pro bezpečnost Šimon Heller (KDU-ČSL). 

,,Rozhodnutí mě nepřekvapilo. Prezident Zeman opakovaně koná tak, kdy jeho zájmy opakovaně poškozují zájmy České republiky. V tom odůvodnění není jediný důvod, proč mu udělit milost. Ten důvod je, protože pan Balák je kamarád prezidenta Zemana. Je naprosto jasné, že tento krok poškozuje právní systém,” uvedl Heller. 

Řeč byla také o tom, jaká situace panuje v okolí prezidenta. ,,Ve čtvrtek budeme na bezpečnostním výboru řešit kauzu údajné skartace tajných materiálů. Je zde řada špatných věcí, které se dějí na hradě okolo prezidenta republiky. Můžeme se akorát bát toho, co se stane do března 2023. Pevně věřím, že po tomto datu budeme mít prezidenta, kdy nebudeme muset řešit takto závažné věci,” dodal Heller.

Více zde. 

kategorie Z médií