KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Senátorka Seitlová: Postup úřadů nesmí být tajemství. Zlehčování není na místě
Zpět

Senátorka Seitlová: Postup úřadů nesmí být tajemství. Zlehčování není na místě

Přidáno 15. 11. 2020
Ilustrační foto
Přerovský deník

Přerov Senátorka Jitka Seitlová (KDU-ČSL) z Přerova, která byla tento týden zvolena novou místopředsedkyní Senátu, se chce v příštích týdnech více zaměřit na prošetřování okolností ekologické havárie v řece Bečvě. Do Bečvy unikl jedovatý kyanid 20. září a policii se ani po více než padesáti dnech nepodařilo dopadnout viníka. V Bečvě uhynuly na čtyřicet kilometrů dlouhém úseku desítky tun ryb a stala se z ní mrtvá řeka.

Emoce v posledních dnech rozvířil výrok předsedy vlády Andreje Babiše (ANO). Ten v reakci na interpelaci poslance a starosty Uherského Hradiště Stanislava Blahy (ODS), který se zajímal o výsledky šetření ekologické havárie, navrhl, že by si měl nechat změřit IQ. Konkrétní odpovědi, jak postupují úřady, a zda jsou policisté na stopě viníkovi havárie, se ale poslanec nedočkal. Znalec, který má vyhodnotit vzorky, má podle premiéra covid.

„Takové zlehčování opravdu není na místě a zdá se, že je pan premiér opravdu zahnán do kouta, když nemá lepší odpověď, než takovou, která má dehonestovat,“ komentovala to nová místopředsedkyně Senátu Jitka Seitlová. Ta už se obrátila na kompetentní orgány se žádostí o poskytnutí informací, jak šetření dál pokračuje.

„Budu mít řadu jednání, abychom odkryli to, co je zbytečně utajováno. Nemůžeme vstupovat do řízení policie, ale postup úřadů bezpochyby není předmětem žádného tajemství. Je důležité, aby se podobná havárie neopakovala a nevznikly stejné nedostatky, jakých jsme byli v poslední době svědky,“ zmínila.

Celý článek naleznete v tištěném vydání Přerovského deníku ze dne 14. listopadu 2020.

kategorie Z médií