KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Senátorka Horská o Křečkovi: výsměch a políček do tváře
Zpět

Senátorka Horská o Křečkovi: výsměch a políček do tváře

Přidáno 15. 2. 2020
Ilustrační foto
Český rozhlas

Českou politikou hýbe dění kolem volby nového ombudsmana. Poslanci dali před senátními kandidáty přednost návrhu prezidenta republiky. Z jejich volby je smutná místopředsedkyně Senátu Miluše Horská.

Stanislava Křečka přesto nechce hned odsuzovat. Protestovala by až v případě, pokud by nebyla spokojená s jeho konkrétními kroky. „Koho navrhl pan prezident, tak to se nedělá. Horší je, že to akceptovala Poslanecká sněmovna,“ říká.

Ombudsman mohl být mladší

Křeček ve funkci vystřídá Annu Šabatovou, které dělal zástupce. „Myslím si, že to je opravdu výsměch při vší úctě k panu Křečkovi. Své schopnosti a vědomosti by určitě mohl používat dál, ale my jsme měli kandidáty v produktivním věku.“

Kandidát senátorů a zároveň vládní zmocněnec u Evropského soudu pro lidská práva Vít Alexander Schorm prohrál ve druhém kole poslanecké volby. „V Senátu jsme vycházeli z debaty a určitého nadhledu. Jestli to má být hrátka, kdy se ukazuje, že Senát není třeba, tak to bylo hodně přestřelené. Jde o políček do tváře nejpotřebnějších lidí a občanské společnosti,“ myslí si Horská.

Celý rozhovor si můžete poslechnout zde.

kategorie Z médií