KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Senátoři grilovali Hniličku
Zpět

Senátoři grilovali Hniličku

Přidáno 17. 2. 2021
Ilustrační foto
Právo

Ostré kritice senátorů čelil v úterý šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička (ANO). Členové podvýboru pro sport označili situaci v agentuře za vážnou. „Vzhledem k tomu, že se v poslední době objevují informace, které nás znepokojily, dala jsem podnět na svolání Podvýboru pro sport v Senátu, abychom se mohli předsedy Národní sportovní agentury přímo zeptat na vysvětlení například toho, proč si agentura najímá firmu na kontrolu dotací nebo proč jsou kráceny klubům dotace, když v Programech Covid bylo vyčerpáno necelých 200 milionů z celkové alokace 1 miliardy,“ sděluje senátorka Vítková

Po Hniličkovi chtějí, aby jim předložil dokumenty, ze kterých by bylo zřejmé, jak agentura hospodaří. Vyžádali si výroční zprávu za loňský rok a plán činnosti agentury na rok letošní.

V diskusi se pozastavovali nad tím, že po půl roce byli vyměněni dva místopředsedové agentury. Hnilička senátory informoval, že oba odešli z funkcí po vzájemné dohodě.

Senátoři se do Hniličky pustili i kvůli tomu, že agentura si na pomoc s vyřizováním žádostí sportovních organizací o dotace, což je jedna z jejích hlavních náplní, najala externí firmu. „Personální otázka mě velmi zajímala a neuspokojily mě odpovědi, protože agentura má 66 tabulkových míst, ale obsazeno je jen 51. Zajímavé je, že na administrování dotačních titulů je pouze 13 pracovníků. Takže je tu obava, že sportovní kluby zase budou dlouho čekat, až získají finanční prostředky,“ komentovala jednání v ČT Jaromíra Vítková (KDU-ČSL).

Situací v NSA se měla minulý týden z iniciativy lidovců zabývat i Sněmovna, ale nestihla věc projednat.

Více zde.

kategorie Z médií