KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Šéf lidovců Jurečka: Návrat k normálu vidím na červen. A vláda zase nekomunikuje
Zpět

Šéf lidovců Jurečka: Návrat k normálu vidím na červen. A vláda zase nekomunikuje

Přidáno 12. 3. 2021
Ilustrační foto
Blesk.cz

Současný způsob života je naprosto zoufalý. Lidovci nechtějí nutně prodlužovat současné tři týdny tvrdých opatření, říká jejich šéf Marian Jurečka (39). Bojí se ale, že vláda tento čas promarní a situace se nezlepší. Česko podle předsedy KDU-ČSL potřebuje scénáře rozvolňování, že je premiér Andrej Babiš (ANO) nepředstavil, považuje za chybu. Jako nejbližší možný termín návratu do běžného života vidí Jurečka červen.

K čemu podle vás dojde po 21. březnu, konci lockdownu?

Já mám obavu, že pokud to bude probíhat jako doposud, tak k nějakému výraznému zlepšení asi nedojde. Proto se snažíme apelovat na vládu, aby klíčová opatření byla důraznější. To znamená, aby naplno fungovalo testování a trasování. Já vím, že už to zní jako strašné klišé, ale v situaci, kdy vláda vyzve firmy, aby testovaly, a přitom klíčové úřady státu nejdou příkladem… Takže vyzýváme vládu, aby tohle velmi rychle změnila.

Očekáváte, že vás bude vláda znovu žádat o prodloužení nouzového stavu?

Těžko říct. Ale pokud to, co říkám, nebude fungovat, tak ta čísla se ani přes opatření nebudou příliš zlepšovat, a potom vládě možná nic jiného nebude zbývat.

Více zde.

kategorie Z médií