KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Šárka Jelínková v Událostech, komentářích k důchodové reformě i paušální a bankovní dani
Zpět

Šárka Jelínková v Událostech, komentářích k důchodové reformě i paušální a bankovní dani

Přidáno 9. 10. 2019
Ilustrační foto
Česká televize

Lidovci vítají zjednodušení administrativy pro živnostníky, které by přinesla paušální daň, jež by se mohla začít projednávat na půdě Poslanecké sněmovny na začátku příštího roku. KDU-ČSL ale nesouhlasí s tím, že v případě paušálního odvodu přijdou živnostníci o daňově bonusy na děti. „Snížení administrativy je určitě důležité, ale priorita jsou děti a zvýhodňování rodičů s dětmi," řekla v Událostech, komentářích první místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková.

Situace kolem důchodů je dlouhodobě neudržitelná. KDU-ČSL podporuje propopulační opatření, které by měly za následek zvýšení porodnosti. „V České republice je porodnost kolem 1,7 dítěte na matku, ale aby byl důchodový systém udržitelný, tak by se porodnost musela zvýšit na 2,1 dítěte na matku," okomentovala Jelínková.

Lidovci naopak dlouhodobě zastávají názor, že bankovní daň není dobrá pro Českou republiku. Podle Jelínkové by na to doplatili klienti, tedy my všichni. „Pokud bankám zdaníme jejich zisky, budou je chtít od někoho vybrat. Došlo by tak ke zvýšení poplatků, úroků při půjčkách," zmínila první dáma lidovců.

Na celý rozhovor se Šárkou Jelínkovou se můžete podívat zde.

kategorie Z médií