KDU.breadcrumbs.homeAktuality Z médií Šárka Jelínková (KDU-ČSL): Stát musí pro rodiče vytvořit příznivé prostředí a stabilní podmínky
Zpět

Šárka Jelínková (KDU-ČSL): Stát musí pro rodiče vytvořit příznivé prostředí a stabilní podmínky

Přidáno 31. 3. 2023
Ilustrační foto
Seznam Médium

Jak vytvořit příznivé podmínky pro výchovu dětí a péči o blízké? Tím se zabývá nová strategie rodinné politiky z pera MPSV, kterou vysvětluje náměstkyně Ministerstva práce a sociálních věcí ČR Šárka Jelínková.

Z dat Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) vyplývá, že dnešní krizová doba negativně dopadá obzvláště na rodiny s dětmi. My si jejich čím dál těžší situaci dobře uvědomujeme, a proto jsme připravili novou Strategii rodinné politiky 2023–2030, která reflektuje společenské změny a definuje komplexní změnu přístupu státu k rodinám, vysvětluje místopředsedkyně KDU-ČSL.
 
Ministerstvo práce cílí na ocenění a podporu rodiny ve všech jejích životních fázích a chce vyjít rodičům vstříc nehledě na to, v jakém jsou věku, či zda s dítětem doma zůstává maminka, nebo tatínek. Stát musí pro rodiče vytvořit příznivé prostředí a stabilní podmínky bez toho, aby se na něj museli vědomě obracet a něco od něj aktivně žádat, dále dodává. 
 
Je důležité si uvědomit, že rodiče obětují významnou část své kariéry, ale i životní energie, času a mnoho peněz, aby vychovali budoucí generaci, která jednou bude tento stát živit a držet nad vodou, zdůrazňuje Šárka Jelínková
 
Více zde.

kategorie Z médií