KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Šárka Jelínková (KDU-ČSL): O zrušení výchovného nemůže být řeč
Zpět

Šárka Jelínková (KDU-ČSL): O zrušení výchovného nemůže být řeč

Přidáno 7. 2. 2023
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Připravovaná důchodová reforma, plánovaný daňový balíček nebo dezinformační zákon. I to byla témata pořadu 360° CNN Prima NEWS, do nějž přijala pozvání místopředsedkyně KDU-ČSL a náměstkyně ministra práce a sociálních věcí Šárka Jelínková.

„Lidoveckou prioritou je podpora rodin. V loňském roce jsme jednorázově přispěli jedné z nejohroženějších skupin obyvatel, a to rodinám s dětmi, částkou 5 000 korun na dítě. Dále jsme schválili úpravu zkrácených úvazků, a především jsme prosadili lidovecký návrh 500 korun k důchodu za každé vychované dítě. Stát musí ocenit výchovu dětí a ukázat, že si jí váží, například právě tím, že vyrovná důchod pečujícím maminkám a tatínkům, kteří část svého profesního života věnovali výchově dětí,“ řekla na úvod Šárka Jelínková.

Vyjádřila se také ke lživým tvrzením, která se týkají lidoveckého výchovného. „O zrušení výchovného nemůže být řeč. Touto cestou v žádném případě nepůjdeme, neboť toto ocenění za výchovu dítěte je nezbytným znamením rodinám, že je stát oceňuje a že je třeba se zaměřit i na to, abychom v budoucnu měli plátce důchodů,“ podotkla místopředsedkyně KDU-ČSL.

Řeč přišla také na připravovanou důchodovou reformu. „O podobě důchodové reformy ještě není rozhodnuto. Je třeba také uvést na pravou míru, že 68 let jakožto věk odchodu do důchodu Marian Jurečka nikde neřekl. Obecně se musíme v rámci důchodové problematiky dívat nejen na průměrný věk dožití, ale také na to, v jakých profesích lidé pracovali. Například manuálně pracující osoby začínají často pracovat již v 18 letech, vysokoškoláci naproti tomu nastupují na pracovní trh například až ve 26 letech,“ doplnila Šárka Jelínková.

Více zde.

kategorie Z médií