KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Šárka Jelínková (KDU-ČSL): Senioři jsou zranitelná skupina, kterou nesmíme hodit přes palubu
Zpět

Šárka Jelínková (KDU-ČSL): Senioři jsou zranitelná skupina, kterou nesmíme hodit přes palubu

Přidáno 15. 11. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková se v pořadu 90' ČT24 vyjádřila k návrhu Národní ekonomické rady vlády (NERV) na pomalejší růst důchodů. Předtím, než vláda v příštím roce zahájí debatu, zda k tomuto kroku přistoupit, musí podle Jelínkové zvážit celkovou tuzemskou ekonomickou situaci „Nestrašme tedy dopředu. Bavíme se o nějaké budoucnosti, o diskusi,“ upozornila. V pořadu vyzdvihla seniory, které dle jejích slov nesmíme v této nelehké době hodit přes palubu.

„Já bych chtěla uklidnit tuto rozvířenou debatu a chtěla bych uklidnit také seniory, protože připravovaná lednová valorizace důchodů proběhne v té výši, v jaké byla naplánována,“ řekla místopředsedkyně s tím, že senioři v současné době představují zranitelnou skupinu obyvatel, na kterou je třeba myslet.

V pořadu upozornila také na vládou přichystané formy podpory, o které mohou senioři žádat. „Pokud se senioři dostanou do tíživé finanční situace, mohou čerpat například příspěvek na bydlení či další typy pomoci,“ uvedla. Dále upozornila na program Nová zelená úsporám Light, který nově spustilo Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí a který cílí právě na zranitelné skupiny obyvatel.

Více zde.

kategorie Z médií