KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Šárka Jelínková (KDU-ČSL): Senát by měl používat jiné nástroje, než výzvu k abdikaci prezidenta
Zpět

Šárka Jelínková (KDU-ČSL): Senát by měl používat jiné nástroje, než výzvu k abdikaci prezidenta

Přidáno 8. 4. 2022
Ilustrační foto
Rádio Z

Prezidentská milost pro šéfa Lesní správy Lány Miloše Baláka je podle Senátu nepřijatelná. Horní parlamentní komora o tom rozhodla na návrh KDU-ČSL. Pozvání k okometování do Rádia Z přijala 1. místopředsedkyně KDU-ČSL a Šárka Jelínková.

,,Myslím si, že Senát, jako horní komora Parlamentu, by měla používat jiné nástroje, než výzvu k abdikaci. To je například přijetí usnesení, které jsme přijali včera. Zde vyzýváme prezidenta republiky, aby svůj úřad vykonával v souladu s principy demokratického státu," uvedla Jelínková. 

„Můžeme přistoupit k ještě závažnějšímu kroku a to je ústavní stížnost podle článku 65 Ústavy. Myslím si, že je ale potřeba řešit jiné věci, jako je například válka na Ukrajině nebo inflace. Ty jsou pro naše občany důležitější, než konflikt mezi Hradem a Senátem,", dodala Jelínková. Senát tedy nakonec nevyzval Miloše Zemana, aby se vzdal funkce hlavy státu, jako tomu původně chtěly TOP09 a ODS.

Více zde. 

kategorie Z médií